تازه‌ها

بدین وسیله به آگاهی اعضای محترم انجمن جامعه‌شناسی ایران می‌رساند به منظور تأمین مشارکت بیشتر اعضاء در انتخابات مجمع عمومی، فرصت ثبت نام کاندیداتوری هیئت مدیره دوره هشتم تا 31 فروردین 1395 تمدید شد.  مجمع عمومی سه سالانه انجمن جامعه‌شناسی ایران برای انتخاب اعضای هیأت مدیره و بازرسان دوره نهم (1398-1395)، در نیمه دوم اردیبهشت 95 تشکیل خواهد شد. 

از اعضای محترم پیوسته انجمن که علاقمند به کاندیداتوری در انتخابات هستند دعوت به عمل می‌آید تا فرم کاندیداتوری هیأت مدیره را تکمیل کنند و همراه با یک قطعه عکس به نشانی دفتر انجمن یا به پست الکترونیک دفتر انجمن به آدرس این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال فرمایند. 

بدیهی است که بنا بر تبصره یک ماده 13 اساسنامه انجمن نامزدهای عضویت در هیأت مدیره باید حداقل 2 سال سابقه عضویت پیوسته و همکاری با گروه‌های تخصصی و دفاتر استانی انجمن داشته باشند.

برای دریافت فرم ثبت نام اینجا را کلیک کنید.

اسامی نامزدهای نهمین دوره هیأت مدیره انجمن جامعه ‌شناسی ایران

اسامی افرادی که تاکنون برای نامزدی انتخابات نهمین دوره هیأت مدیره و بازرسی انجمن جامعه ‌شناسی ایران اعلام آمادگی کرده‌ اند، به شرح زیر است لازم به ذکر است اسامی نهایی در روز مجمع اعلام خواهد شد.

اسامی نامزدهای هیأت مدیره انجمن جامعه‌شناسی ایران (به ترتیب حروف الفبا):

 • مصطفی آب روشن
 • تقی آزاد ارمکی       
 • علی اصغر اصغری
 • حسین پرویز اجلالی
 • سید سیامک زندرضوی
 • عالیه شکربیگی  
 • سیروس عباس زاده
 • سید جواد میری  منیق
 • اسداله نقدی
 • حسن رضا یوسفوند

و بروید گل بیداری، دانایی، آبادی در ذهن زمان

و بروید گل بینایی، صلح، آزادی، عشق بر روی زمین

                                                                                          سال نو مبارک

                                                                                                                                   انجمن جامعه شناسی ایران

ISA

 

 

untitled 1انجمن جامعه شناسی ایران در مجمع عمومی در تاریخ 23 اردیبهشت سال 1395 اقدام به برگزاری انتخابات جهت تعیین اعضای جدید هیات مدیره دوره نهم انجمن خواهد کرد. بدینوسیله از اعضای محترم انجمن که حداقل سابقه 3 سال عضویت پیوسته و همکاری با کمیته ها، گروه های علمی- تخصصی یا دفاتر دانشگاهی و استانی انجمن را دارند دعوت میشود در صورت تمایل به کاندیداتوری فرم مربوطه را تکمیل کرده و از طریق پست الکترونیک یا به طور حضوری به دفتر انجمن جامعه شناسی ایران ارسال فرمایند. 

مهلت ثبت نام کاندیدهای هیات مدیره و بازرسان انجمن تا پایان اسفند ماه 1394 خواهد بود.

اسامی کاندیداهای واجد شرایط (طبق اساسنامه و مقررات انجمن) از طریق وب سایت انجمن اعلام خواهد شد.

برای دریافت فرم کاندیداتوری اینجا را کلیک کنید.

 

نظریه سازی در جامعه شناسی کوششی است برای کسب دانش و بینش عمیق تر برای تببین مسائل اجتماعی و شناخت بهتر پدیده های زندگی اجتماعی و به مدد آن است که توانایی های لازم برای سازماندهی فعالیت ها به منظور حل مسائل اجتماعی، مداخله دانش بنیاد اجتماعی و برنامه ریزی برای توسعه کشور فراهم می گردد. بر این اساس انجمن جامعه شناسی ایران در اردیبهشت ماه 1394 سومین همایش «کنکاش های مفهومی و نظری درباره جامعه ایران» را با شرکت اساتید، صاحب نظران، پژوهشگران، جامعه شناسان و دانشجویان رشته های علوم اجتماعی کشور برگزار می کند.

 

هدف هاو محور های موضوعی همایش از این قرارند:

 

 • طرح و ارزیابی وضعیت و جایگاه نظریه سازی در علوم اجتماعی در کشور
 • معرفی و نقد دیدگاهها و رویکردهای نظری اندیشمندان علوم اجتماعی در مورد جامعه ایران
 •  گسترش ارتباط گفتمانی در حوزه های نظری جامعه شناسی
 • طرح ضرورت دستیابی به اجماع دیدگاهی در زمینه گسترش مفهوم سازی و نظریه پردازی درباره جامعه ایران

 

محورهای عمومی همایش عبارتند از:

 

 •  سنخ شناسی پژوهشگران از چیستی جامعه ایران
 • تبیین جامعه شناختی وضعیت نظریه های اجتماعی در کشور
 • ارزیابی دستاوردهای درون دانشگاهی و برون دانشگاهی در نظریه پردازی اجتماعی
 • کاربرد مفاهیم عام و خاص در فهم جامعه ایران
 • ارزیابی دستاوردهای اندیشمندان ایرانی در تفسیر و نقد نظریه های اجتماعی کلاسیک و مدرن
 • هستی شناسی مفاهیم آزادی و عدالت در نظریه های اجتماعی در ایران
 •  بررسی نقش دانشگاه ها و انجمن های علمی در مفهوم سازی و نظریه پردازی درباره جامعه ایران
 • معرفی و ارزیابی نظریه های مرتبط با جامعه شناسی تاریخی ایران
 •  ارزیابی نظریه های تبیین کننده جامعه و حکومت در ایران
 • معرفی و ارزیابی نظریه های مرتبط با چالش های مدرنیته و توسعه در ایران
 • نظریه ها، الگوها و مدل های توسعه در ایران

 

از علاقمندان درخواست می شود که چکیده مقاله خود را حداکثر تا تاریخ 30 دی ماه 1394 به دبیرخانه همایش به نشانی پست الکترونیکی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال نمایند. چکیده مقاله باید در چهار بخش شامل: مقدمه ( طرح مسئله و ضرورت)، روش شناسی، یافته ها و نتیجه گیری و حداکثر در 250 کلمه و در قالب word تهیه شود. (شیوه نامه نگارش چکیده و اصل مقالات همایش‌ های انجمن جامعه شناسی ایران را از اینجا دریافت کنید).

 

نشانی دبیرخانه همایش: تهران، بزرگراه جلال آل احمد، پل گیشا، جنب بیمارستان شریعتی، دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران، انجمن جامعه شناسی ایران.

 

تلفن و دورنگار دبیرخانه: 88004742

 

 

untitled_0_thumbnail_1.jpg

 Poster.jpg

انجمن علمی دانشجویی روانشناسی دانشگاه شهید بهشتی با همکاری انجمن جامعه شناسی ایران و سایر انجمن های علوم اجتماعی کشور برگزار می کنند:
دومین دوره همایش روز علوم اجتماعی در ایران (با محوریت رشته روانشناسی و تجلیل از مقام علمی دکتر علی محمد کاردان و دکتر پریرخ دادستان)
با حضور: روسای انجمن های علوم اجتماعی کشور
زمان: یکشنبه 15 آذرماه 94 ساعت 9 صبح تا 17
مکان: بزرگراه شهید چمران، ولنجک، خیابان یمن، میدان شهید شهریاری، بلوار دانشجو، دانشگاه شهید بهشتی

 پیرو برگزاری اولین دوره همایش روز علوم اجتماعی در آذرماه سال گذشته در دانشگاه علامه طباطبایی و همزمان با سالروز تولد بزرگ مرد علوم اجتماعی ایران دکتر غلام حسین صدیقی، در راستای فراگیری متنوع رشته ای علوم اجتماعی و چرخش دانشگاهی این مراسم، دومین دوره این مراسم روز یک شنبه، 15 آذر ماه 1394 با محوریت رشته روانشناسی و در محل دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شهید بهشتی برگزار میشود.
این مراسم یک روزه از ساعت نه صبح با پنلی متشکل از اساتید رشته های مختلف علوم اجتماعی دانشگاه شهید بهشتی آغاز و پس از آن با پخش مستند جای خالی که با نگاهی آسیب شناسانه فرهنگ عمومی کشور را مورد بررسی قرار میدهد ادامه می یابد.
پس از صرف ناهار و مراسم نماز، در پنل اول عصر اساتید روانشناسی دانشگاه های شهر تهران به بررسی وضعیت و جایگاه امروز روانشناسی ایران می پردازند و در انتهای این پنل از خدمات دو استاد برجسته روانشناسی ایران، دکتر علی محمد کاردان و دکتر پریرخ دادستان تقدیر به عمل خواهد آمد.

در پنل دوم عصر نیز روسا و نمایندگان پنج انجمن مهم علوم اجتماعی کشور شامل انجمن جامعه شناسی ایران، انجمن روانشناسی ایران، انجمن علوم سیاسی ایران، انجمن مطالعات فرهنگی و ارتباطات و انجمن اقتصاددانان ایران به فرصت ها و چالش های پیش روی انجمن های علمی خواهند پرداخت.

Go to top